Wtorek 02/09/2014 · Imieniny obchodzą: Iza, Stefan, Julian
KMP Sosnowiec
| dodane: 15.02.2010 g.15:19 | drukuj

Kronika policyjna

W miniony weekend w Sosnowcu doszło do 19 kolizji. Najgorszy dla kierowców okazał się piątek, bo wtedy policjanci odnotowali 11 stłuczek. Ponadto zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców. Włącz myślenie. Alkohol i fatalne warunki na drogach, to nie wróży niczego dobrego.

W piątek po północy na drodze krajowej 86 zatrzymano 37-latka, mieszkańca Sosnowca, który kierował BMW mając 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Około 4.53 na ulicy Piłsudskiego policjanci zatrzymali 25-letniego sosnowiczanina, który w stanie nietrzeźwym kierował vw passatem. Prowadząc w takim stanie uderzył w słup oświetlenia ulicznego. Kierującemu pobrano krew do badań. Około 17.25 na ulicy Niweckiej ochrona huty ujęła 51-letniego mężczyznę zamieszkałego w powiecie lubuskim, który w stanie nietrzeźwym kierował scanią. Kierujący miał 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sobotę około godziny 18.10 na ulicy Sobieskiego zatrzymano 36-letniego sosnowiczanina, który w stanie nietrzeźwym kierował fiatem 170. Przeprowadzone badanie wskazało wynik 1,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W niedzielę około 23.10 na ulicy Popiełuszki policjanci zatrzymali 20-latka, zamieszkałego w Mysłowicach, który kierował fiatem 126 p mając 0,92 promila alkoholu.

Pożar na Dąbrowszczaków

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru mieszkania przy ulicy Dąrowszczaków w Sosnowcu, do którego doszło w niedzielę. W wyniku pożaru część mieszkania uległa całkowitemu zniszczeniu.

Pożar całkowicie pochłonął kuchnię i przedpokój. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było też potrzeby ewakuacji osób. Teraz policja i biegły z zakresu pożarnictwa ustalają, co było przyczyną pożaru. Straty w toku ustalania.

Bądźmy ostrożni ! Pożary mieszkań stanowią bardzo duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Szczególnie niebezpieczne są dymy i toksyczne gazy uwalniane w środowisku pożaru. Powodują one ograniczenie widoczności i zatrucia, które są przyczyną około 75 procent zgonów.

Jesteś osobą wrażliwą na sprawy publiczne, obejrzałeś ciekawą wystawa, byłeś na ciekawym koncercie, sztuce teatralnej, zawodach sportowych lub innej imprezie, posiadasz ciekawe fotografie, zbiory, kolekcje i chcesz się podzielić tym z innymi - my postaramy się to opublikować. Napisz do nas