Poniedzałek 01/09/2014 · Imieniny obchodzą: Bronisława, Bronisz, Idzi
własne
| dodane: 02.06.2009 g.00:59 | drukuj

Drugi Orlik w Sosnowcu

Orliki to nowoczesne kompleksy sportowe z własnym zapleczem
Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy drugiego boiska w programie „Moje Boisko – Orlik 2012: Powstanie ono w dzielnicy Zagórze przy Gimnazjum nr.9 na ulicy Kalagi. W ramach zamówienia powstanie tam boisko wielofunkcyjne o powierzchni 613m2 z nawierzchnią poliuretanowo - gumową oraz boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z wysokiej na 6 centymetrów sztucznej trawy o powierzchni 1860m2.

Kompleks uzupełni budynek zaplecza sportowego wyposażony w sanitariaty i szatnie. Boiska zostaną ogrodzone i oświetlone, powstaną również chodniki i elementy małej architektury. Jeżeli wykonawca zostanie wybrany bez przeszkód to prace rozpoczną się już w lipcu, a zakończenie planowane jest na listopad tego roku.

Pierwszy obiekt tego typu otwarto w Sosnowcu w grudniu 2008 roku w Szkole numer 19 w dzielnicy Juliusz. Zgodnie z programem do budowy Orlików dokłada sie Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski.

Rafał Siciński

Jesteś osobą wrażliwą na sprawy publiczne, obejrzałeś ciekawą wystawa, byłeś na ciekawym koncercie, sztuce teatralnej, zawodach sportowych lub innej imprezie, posiadasz ciekawe fotografie, zbiory, kolekcje i chcesz się podzielić tym z innymi - my postaramy się to opublikować. Napisz do nas